לשחייה יתרונות רבים כצורת פעילות גופנית. זה בעל השפעה נמוכה, אז זה טוב לאנשים שיש להם בעיות מפרקים או בעיות בברכיים או בקרסוליים. שחייה גם מסייעת בבניית שרירים וחיטוב הגוף שלך עם מעט עומס על המפרקים. מאמר זה מסביר כיצד שחייה יכולה להיות מועילה בירידה במשקל ומדוע היא עובדת כל כך טוב. אם אתה שוקל להוסיף שחייה לשגרה שלך, זה יהיה מידע שימושי כדי להבין איך זה יכול לעזור לך לרדת במשקל ולשמור עליו. בואו נתחיל.

מדוע שחייה טובה לירידה במשקל

לפני שנכנסים לפרטים של האופן שבו שחייה יכולה לסייע בירידה במשקל, חשוב להבין מדוע זה המקרה. שחייה יכולה לשמש כצורה יעילה של פעילות גופנית ותזונה בריאה היא החלק החשוב ביותר בכל תוכנית הרזיה. המפתח הוא להיות עקבי וחרוצים עם כל תוכנית שתחליט לעקוב. שחייה היא בחירה מצוינת לירידה במשקל מכיוון שהיא בעיקר פעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה. זה אומר שזה עדין למפרקים שלך, במיוחד הברכיים, הירכיים והקרסוליים. למרות שאולי תוכל לרוץ למרחקים ארוכים יותר ללא כאבי ברכיים, ההשפעה של צעדים אלה על המדרכה עלולה לגרום לנזק גדול למפרקים שלך לאורך זמן. השחייה עדינה יותר למפרקים שלך, מה שאומר שאתה יכול לעשות את זה לאורך זמן ותדירות יותר.

צפיפות המים עוזרת לך לשרוף קלוריות

שחייה משתמשת בכל קבוצות השרירים העיקריות שלך, מה שאומר שהדופק שלך יעלה ותשרוף יותר קלוריות ממה שהיית עושה פשוט על ידי שכיבה על הספה. עם זאת, היתרון האמיתי הוא ששחייה במים היא הרבה יותר נמרצת מאשר פשוט הליכה או ריצה ביבשה. המים צפופים יותר מאוויר, ולכן הגוף שלך צריך לעבוד קשה יותר כדי לנוע דרכם. זה אומר שאתה יכול לשחות בקצב איטי יותר ועדיין לשרוף קלוריות רבות כמו ביבשה, וזה נהדר עבור אלה שרק מתחילים עם תוכנית אימונים. המים גם שומרים על קור רוח, ומחקרים הראו שחבישת כובע ים יכולה לסייע במניעת נשירת שיער.

היתרונות של שחייה לירידה במשקל

השחייה אמנם תעזור לך לרדת במשקל, אבל היא מציעה גם יתרונות בריאותיים רבים אחרים. ראשית, מדובר בפעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה עדינה על המפרקים שלך, מה שאומר שזו צורת פעילות גופנית בטוחה עבור אנשים בכל הגילאים, כולל קשישים. שחייה נהדרת ללב שלך, מכיוון שהיא מגבירה את קצב הלב שלך ומעודדת זרימת דם ועלייה בחילוף החומרים. זה יכול לעזור לך למנוע מחלות לב וסוכרת, כמו גם להשיל את הקילוגרמים העודפים. שחייה טובה גם לריאות ולמערכת הנשימה שלך מכיוון שהיא מקדמת נשימות עמוקות ומלאות. אם יש לך אסטמה או COPD, שחייה היא תרגיל מצוין כי זה יעזור לחזק את שרירי הנשימה שלך.

כיצד להשתמש בשחייה כדי לרדת במשקל

אם אתה רוצה להשתמש בשחייה כדי לרדת במשקל, הגישה הטובה ביותר היא לבנות את הזמן שלך בהדרגה. אל תתחיל בשחייה במשך שעה או יותר בכל פעם שאתה הולך לבריכה, מכיוון שהדבר עלול לגרום לפציעה. רוב ארגוני הבריאות ממליצים למתחילים להעמיד את היעד הראשוני שלהם ל-30 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית לפחות שלוש פעמים בשבוע. כדי לרדת במשקל, תצטרך לאכול תזונה בריאה ודלת קלוריות. המטרה שלכם צריכה להיות לשרוף יותר קלוריות ממה שאתם צורכים בכל יום, כדי שתרדו במשקל. המרת חלק מהארוחות שלך לחטיפים בריאים ודלי קלוריות יכולה לעזור, כמו גם להגביר את רמת הפעילות הגופנית שלך. שחייה היא תרגיל בעל השפעה נמוכה, עדין על המפרקים שלך, כך שהוא מושלם עבור מישהו שרק מתחיל תוכנית אימונים.

טיפים למפגשי שחייה יעילים לדיאטה

יש כמה דברים שכדאי לזכור אם אתה רוצה להשתמש בשחייה כדי לרדת במשקל. הראשון הוא לוודא שאתה שוחה בבריכה נקייה ומטופחת. אתה יכול גם להשתמש בבריכה במועדון בריאות, כל עוד היא נקייה. אם אין לכם גישה לבריכה נקייה, תוכלו לקנות מתקן ציפה ולשחות באגם או בנהר רגוע ונקי. שחו הקפות. אתה יכול לשחות בסגנון חופשי, גב, או לעשות שילוב של משיכות שונות כדי לגוון את התרגיל שלך ולשמור אותו מעניין. אם אתם רק בתחילת הדרך, מומלץ לשחות עם מכשיר ציפה, לפחות עד שתתחילו להבין והטכניקה שלכם טובה.

שורה תחתונה

שחייה היא צורת פעילות גופנית מצוינת עבור אנשים בכל הגילאים, כולל קשישים. זה גם בעל השפעה נמוכה, אז זה עדין על המפרקים שלך. שחייה טובה גם ללב ולריאות, וזו דרך מצוינת לרדת במשקל. כדי להשתמש בשחייה כדי לרדת במשקל, צברו בהדרגה את הזמן שלכם בבריכה ובחרו בחירות בריאות.