שינה מספקת היא חשובה מאוד

שינה היא צורך אנושי אוניברסלי, אך הלחץ להצליח בעולם 24/7 של היום מוביל לעתים קרובות לחוסר שינה. שינה יכולה להיות מאתגרת כאשר יש לך אחריות ומחויבויות הדורשות את הזמן והאנרגיה שלך. עם זאת, שינה מספקת חיונית לבריאות מיטבית. כל המבוגרים דורשים מינימום של שבע שעות של זמן ללא הפרעה במיטה בכל לילה. גם אם אתה חסר שינה, יש דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את איכות וכמות השינה שלך. כאן אנו בוחנים כמה דרכים לעזור לך לנוח טוב יותר ולהרגיש רענן יותר כשאתה מתעורר בכל בוקר.

לך לישון באותה שעה בכל לילה

אם אתה מישהו שבדרך כלל הולך לישון בזמנים שונים בכל לילה, זה עלול להמיט הרס על מחזור השינה שלך ועלול לגרום לך לתחושת עייפות ורדרדה במהלך היום. אם אתה מתקשה להירדם בשעה מסוימת בכל לילה, נסה לשנות את ההרגלים וההתנהגויות שלך ככל האפשר. לדוגמה, אם אתה עובד במשמרות, נסה להקפיד על לוח זמנים שינה עקבי והימנע מנמנמות במהלך היום מכיוון שהדבר עלול להשפיע על יכולתך לישון בלילה.

עזוב את המסכים שעה לפני השינה

זה לא סוד שהאור הכחול הנפלט מהמכשירים שלנו ומהנורות בבתים שלנו כאילו משבית את ייצור המלטונין, ההורמון שעוזר לנו להירדם. למעשה, מעריכים ש-80% מאיתנו נחשפים ליותר מדי אור כחול בלילה, דבר שכיח במיוחד אצל אנשים שעובדים בסביבה משרדית וצריכים להסתכל על מסכי מחשב או להשתמש במכשירים חכמים כמו סמארטפונים. אחת הדרכים להילחם בהשפעות השליליות של האור הכחול היא להרכיב משקפיים בצבע ענבר או מסכת שינה בגוון ענבר שעה לפני השינה. תוכל גם לבצע שינויים בהגדרות המכשיר שלך כך שהרקע של מסכי המחשב או המכשיר שלך לא יהיה כחול.

צור סביבה נעימה לשינה טובה יותר

האם אתה מישהו שאוהב לקבל שמיכה חמה ונעימה להתכרבל תחתיה בזמן שאתה צופה בטלוויזיה בסלון שלך? או מישהו שצריך להיות בעל רמת סאונד מסוימת כדי להירדם? או אולי אתה מגלה שהטמפרטורה בחדר השינה שלך חיונית כדי לעזור לך להירדם. אם כן, זה בסדר! כל אחד נרדם בדרכים שונות ובסביבות שונות. עם זאת, חשוב ליצור בחדר השינה שלכם סביבה נוחה ונעימה שתקל עליכם להירדם ולהישאר ישן לאורך כל הלילה. זה עשוי לכלול שינוי טמפרטורת החדר (שמירה עליו מעט יותר קריר ממה שהייתם מעדיפים בזמן שאתם ערים), צמצום הסחות דעת כמו קול ואור, ושמירה על חדר השינה שלכם מסודר ומאורגן ככל האפשר.

אל תאכל לפני השינה

אכילת ארוחה כבדה לפני השינה היא עוד טעות נפוצה שאנשים עושים. למרות שאתה עשוי להרגיש שאתה צריך בטן מלאה בסוף כל יום, עדיף לא לאכול ארוחה גדולה לפני השינה מכיוון שהיא עלולה להוביל להפרעות עיכול וצרבת. אם אתם סובלים באופן קבוע מהפרעות עיכול או צרבת, אולי כדאי להימנע מאכילה לפני השינה. ייתכן גם שתגלו שאתם מסוגלים להירדם מהר יותר ולחוות איכות שינה משופרת אם לא תאכלו ארוחה גדולה לפני השינה. אם אתה חייב לאכול לפני השינה, נסה להימנע ממזונות עתירי סיבים שעלולים לגרום לבעיות במערכת העיכול. אולי כדאי גם להימנע ממזונות חריפים מכיוון שהם עלולים לגרום לצרבת.

התאמן באופן קבוע כדי לישון טוב יותר

פעילות גופנית סדירה היא דרך מצוינת לעזור לשפר את הבריאות הכללית והרווחה הנפשית שלך. מחקרים הראו שפעילות גופנית סדירה עשויה לסייע גם בשיפור איכות וכמות השינה. פעילות גופנית לפני השינה עשויה למעשה לעזור לשפר את איכות השינה שלך. הסיבה לכך היא שפעילות גופנית מגבירה את טמפרטורת הליבה של הגוף שלך, אשר לאחר מכן עשויות להימשך מספר שעות כדי לחזור לשגרה. פעילות גופנית בלילה, בכמות הנכונה, עשויה למעשה לעזור לטמפרטורת הגוף שלך לרדת מהר יותר, ולאפשר לך להירדם מהר יותר ולישון עמוק יותר.

סיכום

שינה היא חלק חיוני מחיי היומיום שלנו ומשפרת את הבריאות שלנו במובנים רבים. אם אתה רוצה לשפר את הבריאות שלך, אתה צריך לשים את השינה בראש סדר העדיפויות. ללכת לישון באופן קבוע באותו זמן, הימנעות ממסכים שעה לפני השינה, יצירת סביבה נעימה לשינה טובה יותר והימנעות מאכילה לפני השינה יכולים לעזור לך לישון טוב יותר ולהרגיש רענן יותר כשאתה מתעורר בכל בוקר. אם אתה רוצה לשפר את הבריאות שלך, שים את השינה בראש סדר העדיפויות. ללכת לישון באופן קבוע באותו זמן, הימנעות ממסכים שעה לפני השינה, יצירת סביבה נעימה לשינה טובה יותר והימנעות מאכילה לפני השינה יכולים לעזור לך לישון טוב יותר ולהרגיש רענן יותר כשאתה מתעורר בכל בוקר. אם תעקבו אחר העצות האלה, בטוח שתשנו שנת לילה רגועה יותר ותרגישו מצוין בבוקר.