פירות שאתה צריך לאכול כל יום

פירות הם הדרך המושלמת לסיים את היום שלך. לא רק שהם עשירים בויטמינים, מינרלים וכימיקלים צמחיים ייחודיים הנקראים תרכובות פנוליות בעלות תכונות נוגדות חמצון ונקשרו להפחתת הסיכון למחלות כרוניות. לאכילת פירות יש גם יתרונות נוספים. פירות הם אחד המאכלים המגוונים ביותר שתוכלו למצוא. אתה יכול להשתמש בו בדרכים שונות כמו שייקים, מיצים, סלטים, או אפילו חטיפים גולמיים. יש כל כך הרבה סוגי פירות זמינים בשוק היום. להלן רשימה של פירות בריאים ומועילים שכדאי להוסיף לתזונה שלך:

תּוּת

תותים הם מקור מצוין לויטמין C, מנגן וסיבים, מה שהופך אותם למרכיב חיוני לתזונה בריאה. יתר על כן, תותים עשירים גם בנוגדי חמצון ופוליפנולים בעלי תכונות אנטי דלקתיות ונקשרו להפחתת הסיכון למחלות לב וכלי דם ולסוכרת. תותים הם גם מקור מצוין לויטמין K ואשלגן שיכולים לסייע בהורדת לחץ הדם.

אוכמניות

פטל שחור נחשב לאחד הפירות הבריאים ביותר שתוכלו למצוא בשוק. הם עשירים באנתוציאנין, ויטמין C וסיבים, ומהווים גם מקור מצוין לפוליפנול, נוגד חמצון רב עוצמה הנלחם בסוגים שונים של סרטן. אוכמניות הן גם מקור טוב לויטמין A וברזל שהופכים אותן לחיזוק חסינות מצוין ועוזר להפחית עייפות ועייפות. כאשר אתה קונה פטל שחור, חפש פירות שמנמנים, לחים ומוצקים ללא סימני נבילה. ניתן לאחסן פטל שחור במקרר עד חמישה ימים.

קיווי

קיווי נחשב לאחד הפירות הבריאים ביותר שתוכלו למצוא בשוק. הוא עשיר בויטמין C ובסיבים תזונתיים ומכיל גם כמויות טובות של ויטמין E, מגנזיום ואשלגן. קיווי הוא גם מקור מצוין לפוליפנול, נוגד חמצון רב עוצמה הקשור לסיכון מופחת למחלות כרוניות שונות, כולל מחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן. כשאתם קונים קיווי, חפשו כאלה שהם מוצקים ואין להם סימני הבשלה. ניתן לשמור קיווי במקרר עד שלושה ימים. כשזה מגיע לבישול עם קיווי, אתה יכול להוסיף אותו לשייקים, סלטים או מאפים. אתה יכול גם להשתמש בקיווי בקינוחים, ריבות או אפילו סלטים.

תפוז

תפוזים הם מהפירות הבריאים ביותר שתוכלו למצוא בשוק והם עמוסים בוויטמין C, סיבים ואשלגן. ויטמין C חיוני למערכת חיסונית בריאה, ותפוז הוא מקור מצוין לויטמין זה. יתרה מכך, תפוזים הם גם מקור טוב לויטמין B6, החיוני לחילוף החומרים של פחמימות ושומנים. כשאתה קונה תפוזים, חפש את אלה שהם מוצקים ובעלי עור ללא כתמים

תפוח עץ

תפוחים עשירים בסיבים תזונתיים, וויטמין C ותפוחים הם מקור טוב לאשלגן ולמנגן. הם מכילים גם פוליפנול, נוגד חמצון רב עוצמה אשר נקשר להפחתת הסיכון למחלות שונות, כולל מחלות לב וכלי דם וסוגים מסוימים של סרטן. יתרה מכך, תפוחים הם מקור מצוין לקוורצטין, תרכובת פלבנואיד בעלת תכונות אנטי דלקתיות. כשאתם קונים תפוחים, חפשו את התפוחים המוצקים ובעלי עור ללא כתמים. ניתן לשמור תפוחים במקרר עד חמישה ימים.

אגס

אגסים עשירים בסיבים תזונתיים ומהווים מקור טוב לאשלגן וויטמין C. הם מכילים גם כמות משמעותית של מנגן, יסוד קורט החיוני לבריאות. יתרה מכך, אגסים הם מקור טוב לכולין, חומר דמוי ויטמין בעל תכונות אנטי דלקתיות ויכול לסייע בהורדת הסיכון למחלות לב וכלי דם. כשאתם קונים אגסים, חפשו אגסים מוצקים ובעלי עור ללא כתמים. ניתן לשמור אגסים במקרר עד חמישה ימים. כשזה מגיע לבישול עם אגסים, אתה יכול להשתמש בהם במוצרי מאפה, וסלטים, או להכין רוטב מהיר לסלטים באמצעות חומץ סיידר אגסים.

מִשׁמֵשׁ

משמשים הם מקור מצוין לויטמין A ואשלגן. הם מכילים גם כמויות טובות של סיבים תזונתיים וויטמין C. ויטמין A חיוני לתפקוד תקין של מערכת החיסון ובעל תכונות אנטי אייג'ינג. זה יכול גם להגן מפני סוגים מסוימים של סרטן. ויטמין C חשוב לצמיחה ותיקון של רקמות בגוף. זה גם מגביר את ספיגת הברזל מהמזון. כשאתם קונים משמשים, חפשו את המשמשים המוצקים ובעלי עור ללא כתמים. ניתן לשמור משמשים במקרר עד חמישה ימים

מלון (מוסקמלון)

מלון הוא סוג של מושקמלון העשיר בויטמין A, סיבים ואשלגן. הוא מכיל גם כמויות טובות של ויטמין C ומנגן. יתר על כן, מלון המלונית הוא מקור טוב לבטא-קרוטן, מבשר לוויטמין A. זה הופך אותו לחיזוק חסינות מצוין ולנוגד חמצון רב עוצמה. כשאתה קונה מלמלה, חפש את אלה מוצקים ובעלי עור ללא כתמים. ניתן לאחסן מלמלה במקרר עד חמישה ימים

סיכום

פירות אלה שהוזכרו לעיל כולם בריאים ומועילים. אתה יכול להוסיף אותם לתזונה שלך ולהפוך את התזונה שלך למזינה יותר. הם יכולים גם להיות מקור טוב לאנרגיה, במיוחד כאשר אתה מרגיש עייף לאחר יום ארוך בעבודה. אז, נסה לכלול אותם בתזונה שלך.