מזונות על עם יתרונות בריאותיים מדהימים

אפילו האנשים הבריאים ביותר יכולים להתאמץ לאכול תזונה מאוזנת. בין שעות עבודה ארוכות למתח גבוה, קשה למצוא זמן לבשל ארוחות בריאות שגם מעוררות תיאבון. מזונות על יכולים להיות דרך מצוינת לשפר את התזונה שלך ולוודא שאתה מקבל את החומרים המזינים שאתה צריך. למרות שרובנו יודעים שכדאי לנו לאכול יותר פירות וירקות, רבים נאבקים עם לגרום לזה לקרות יום אחר יום. מזונות על הם דרך מצוינת להוסיף הרבה ויטמינים ומינרלים לתזונה מבלי שתצטרך לחשוב על זה יותר מדי. הנה כמה מידע על מזונות העל וכיצד הם יכולים לעזור לך לשפר את התזונה שלך:

מה הם סופר פוד?

אין הגדרה מילונית רשמית למזונות-על, אך המונח משמש לעתים קרובות כאשר מתייחסים לסוגים ספציפיים של מזונות מזינים במיוחד. כמה דוגמאות למזונות על הם תרד, אוכמניות, אבוקדו וסלמון. כפי שאתה יכול לראות, אלו לא בדרך כלל סוגי המזונות שאתה יכול לאכול כל יום. כדי לעמוד בדרישות הצריכה היומית המומלצת (RDI) עבור רוב הוויטמינים והמינרלים, תצטרך לאכול מזונות על כל יום. הרעיון מאחורי מזונות העל הוא להגביר את צריכת ויטמינים ומינרלים. אומרים לעתים קרובות שאינך יכול לקבל את כל אבות המזון שהגוף שלך צריך מארוחה אחת. במקום זאת, עליך לאכול מגוון מזונות בריאים לעתים קרובות ככל האפשר במהלך היום.

כיצד מזונות העל יכולים לשפר את התזונה שלך?

כפי שצוין לעיל, מזונות העל יכולים לשמש כדרך להגביר את צריכת ויטמינים ומינרלים. אם אינך יכול לעמוד ב-RDI שלך עם מזונות נפוצים, אז יש צורך להסתמך על מזונות על כדי לקבל מספיק חומרים מזינים. זה לא אידיאלי או בר קיימא. אם אתה מסתמך על מזונות על כל יום, תהיה לך תזונה מאוד לא מאוזנת. ייתכן גם שלא תקבל מספיק קלוריות כדי לעמוד בדרישות היומיות שלך. במקום זאת, מזונות העל יכולים לשמש כתוספת מדי פעם לתזונה שלך. הדרך הטובה ביותר להשתמש במזונות העל היא להוסיף אותם לתזונה פעם או פעמיים בשבוע. זוהי דרך מצוינת לשפר את התזונה שלך ולוודא שאתה מקבל את החומרים המזינים שאתה צריך.

מדוע מזונות העל חשובים?

אם אתה אוכל תזונה מאוזנת, אתה אמור לקבל מספיק חומרים מזינים כדי לעמוד בדרישות היומיות שלך. עם זאת, גם התזונה הבריאה ביותר נופלת באזורים מסוימים. קשה לאנשים לעמוד בדרישות היומיות שלהם לוויטמינים ומינרלים מסוימים, גם אם הם אוכלים תזונה בריאה. זו הסיבה שמזונות העל מועילים. אנשים שעוקבים אחר דיאטות מסוימות יצטרכו להוסיף מזונות על לתזונה שלהם כדי להישאר בריאים. זה יכול לכלול צמחונים, טבעונים ואנשים שמנסים לרדת במשקל. אנשים העוקבים אחר דיאטות מיוחדות עלולים שלא לקבל מספיק של ויטמינים ומינרלים מסוימים. זה עלול לגרום לבעיות בריאותיות בטווח הארוך. אם נאבקת לאכול מספיק מזונות על, ייתכן שתבחין בשיפור ברמות האנרגיה שלך. זה יכול להיות בגלל שאתה מקבל את החומרים המזינים שאתה צריך. מצב הרוח שלך עשוי להשתפר גם אם אתה עומד בדרישות הוויטמין B היומיות שלך.

סוגים שונים של סופר פוד

יש הרבה מאכלים שאפשר לתאר כמזונות על. הנה כמה דוגמאות:

אבוקדו - אבוקדו עמוס בשומנים בריאים וחומרי הזנה. זוהי דרך מצוינת להתחיל ארוחה או להוסיף טוב נוסף לדגים.

שעועית - שעועית היא עוד מקור טוב לויטמינים, מינרלים וסיבים. הם גם דרך חסכונית מאוד לשפר את התזונה שלך. שעועית זולה במיוחד וקלה לבישול. אתה יכול להשתמש בהם בסלטים, מרקים ומנות רבות אחרות.

תרד -תרד הוא אחד ממזונות העל הפופולריים ביותר. הוא עמוס בחומרים מזינים בריאים, כולל ברזל וויטמינים A ו-C.

אוכמניות -אוכמניות הן גם מזון על פופולרי מאוד. הם גם די יקרים, כך שהם לא מתאימים לכולם.

כיצד למצוא ולבחור סופר פוד

הדרך הטובה ביותר למצוא מזונות על היא לעקוב אחר עצתם של תזונאים. הם יודעים אילו חומרים מזינים הם החשובים ביותר, והם יכולים להמליץ על מזונות ספציפיים. אתה יכול גם לבקר באתרי אינטרנט עם מידע על סופר פוד. תצטרך לגלות אילו רכיבים תזונתיים חסרים לך ואילו מזונות העל מספקים אותם. זה ישתנה בהתאם לצרכים האישיים שלך. לאחר מכן, חשוב להחליט כיצד תאכלו מזונות על. יש אנשים שמעדיפים להוסיף סופר פוד לשייקים שלהם כל יום. אחרים פשוט אוכלים סופר פוד כמה פעמים בשבוע. עדיף למצוא איזון שמתאים לך. אל תגזימו והתחילו לאכול סופר פוד בכל ארוחה. חשובה מתינות.

שורה תחתונה

מזונות על הם דרך מצוינת לשפר את התזונה שלך. הם עמוסים בוויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים שיכולים לעזור לשפר את הבריאות שלך. הדרך הטובה ביותר להשתמש במזונות העל היא להוסיף אותם לתזונה פעם או פעמיים בשבוע. אתה יכול למצוא מזון על ברוב חנויות המכולת. אם נאבקת לאכול תזונה מאוזנת, מזונות-על יכולים לעזור לשפר את התזונה שלך ולעמוד בדרישות היומיות שלך לחומרים מזינים.