מדוע טאי צ'י היא דרך מצוינת להגביר את הגמישות

המפתח להגברת הגמישות שלך באמצעות טאי צ'י הוא להציג לאט את השרירים שלך לתנועות חדשות ומאתגרות. כשאתה מבצע את התנועות החדשות האלה, אתה תאתגר את השרירים שלך, מה שבתורו יגביר את הגמישות שלך. בנוסף לאתגר השרירים שלך, טאי צ'י גם עוזר להרגיע את מערכת העצבים, מה שיכול גם לסייע בהגברת הגמישות שלך. כאשר מערכת העצבים רגועה, קל יותר לבצע תנועות מבוקרות ואיטיות שהן המפתח להגברת הגמישות שלך.

TGI והיתרונות של להיות גמיש יותר

TGI ראשי תיבות של רקמות היקף והיא המדידה הנלקחת במפרק הפרוקסימלי של האגודל. זו דרך למדוד כמה גמישות יש לך בידיים. ככל שמדידת ה-TGI שלך גבוהה יותר, כך הידיים שלך גמישות יותר. היתרונות של גמישות רבה יותר בידיים נעים מהיכולת לבצע בקלות רבה יותר משימות פשוטות, כמו סיבוב ידית דלת, וכלה בביצוע משימות מורכבות, כמו נגינה בכלי נגינה. עבור מתרגלי אומנויות לחימה, הגמישות הגמישה בידיים שלך יכולה לעזור לך לבצע בעיטות שונות, אגרופים ותנועות מורכבות אחרות בקלות רבה יותר ובפחות סיכוי לפציעה. כדאי גם לציין שיש הבדל בין גמישות סטטית לדינמית. גמישות סטטית מתרחשת כאשר מפרק מוחזק במצב מתוח למשך פרק זמן ממושך. גמישות דינמית, לעומת זאת, מתרחשת כתוצאה מביצוע תנועות הדורשות תנועה של המפרק, כמו טאי צ'י, יוגה או פילאטיס. מומלץ לשלב את שני סוגי הגמישות בשגרה שלך כדי לייעל את התוצאות שלך.

4 מהלכים לשילוב בשגרת הטאי צ'י שלך כדי להגביר את הגמישות

ישנם מהלכים רבים ושונים שאתה יכול לשלב בשגרת הטאי צ'י שלך כדי להגביר את הגמישות שלך. להלן 4 מהלכים שאתה יכול להתחיל איתם:

- כיפוף קדימה: עמוד עם כפות הרגליים במרחק של בערך הירכיים. לאחר מכן, שאפו תוך כדי התכופפות בירכיים ותן לראשך להיתקע למטה. לאחר מכן, נשפו ותנו לגו ליפול קדימה לכיוון הרצפה.

- מתיחת שריר הירך: מהלך זה נהדר להגברת הגמישות בשרירי הירך והשוקיים. עמוד עם כפות הרגליים במרחק בערך ירכיים. לאחר מכן, התכופף בברכיים עד שהברכיים כפופות ב-90 מעלות. לאחר מכן, האריך את רגל ימין ישר החוצה מאחוריך ככל האפשר. החזיקו בתנוחה זו למשך 30 שניות, ואז החליפו רגליים ובצעו את אותו המהלך בצד השני.

- מתיחת רצפה: מתיחת הרצפה היא דרך מצוינת להגביר את הגמישות בשרירי הירך האחורי, השוקיים והגב. שכבו על הגב כשהברכיים כפופות, הרם את הירכיים מהרצפה עד שהברכיים, הירכיים והכתפיים בקו ישר. החזיקו בתנוחה זו למשך 30 שניות, ואז הורידו את הירכיים בחזרה לרצפה.

- מתיחת שריר הירך עם סיבוב: מהלך זה נהדר להגברת הגמישות בשרירי הירך והכתפיים. עמוד עם כפות הרגליים במרחק בערך ירכיים. לאחר מכן, התכופף בברכיים עד שהברכיים כפופות ב-90 מעלות. לאחר מכן, האריך את רגל ימין ישר החוצה מאחוריך ככל האפשר, ואז סובב את הכתפיים כך שיד ימין שלך תסיים מאחורי הגב. החזק את התנוחה למשך 30 שניות, ואז חזור על אותו מהלך בצד השני.

3 תרגילי מתיחה פשוטים לשילוב בשגרת הטאי צ'י שלך

- כיפוף ופיתול: זוהי דרך מצוינת להגביר את הגמישות הסטטית והדינמית שלך. כדי לבצע את המהלך הזה, עמוד עם כפות הרגליים שלך במרחק של בערך הירכיים. לאחר מכן, שאפו תוך כדי התכופפות בירכיים ותן לראשך להיתקע למטה. השאר את פלג הגוף העליון שלך נייח, נשוף תוך כדי התכופפות לאט בברכיים ומתפתל שמאלה. החזק את התנוחה למשך 3 שניות, ואז חזור לעמדת ההתחלה ובצע את אותו המהלך בצד השני.

- מתיחת שריר הירך בעמידה: מהלך זה נהדר להגברת הגמישות בשרירי הירך והשוקיים. עמוד עם כפות הרגליים במרחק בערך ירכיים וברכיך כפופות מעט. לאחר מכן, הניחו את הידיים על הירכיים והתכופפו באיטיות אל הירכיים עד שתרגישו מתיחה עדינה בשרירי הירך. החזק את התנוחה למשך 30 שניות, ואז חזור לעמדת ההתחלה.

- מתיחת שריר הירך בישיבה: מהלך זה נהדר להגברת הגמישות בשרירי הירך ובגב התחתון. שב על הרצפה עם הרגליים ישרות לפניך. לאחר מכן, התכופף בברכיים עד שהברכיים כפופות ב-90 מעלות. לאחר מכן, הנח את הידיים על הירכיים שלך ורכן לאט קדימה עד שתרגיש מתיחה בשרירי הירך. החזק את התנוחה למשך 30 שניות, ואז חזור על אותו מהלך בצד השני.

שורה תחתונה

טאי צ'י היא דרך מצוינת להגביר את הגמישות שלך באמצעות תנועה מכיוון שהיא מאתגרת את השרירים שלך ועוזרת להרגיע את מערכת העצבים. כאשר אתה משלב את האלמנטים הללו בשגרת הטאי צ'י שלך, קל יותר לבצע תנועות מבוקרות ואיטיות שהן המפתח להגברת הגמישות שלך. כמו כן, חשוב לציין שיש הבדל בין גמישות סטטית לדינמית. כדי לייעל את התוצאות שלך, חשוב לאתגר את השרירים שלך באמצעות תנועות שונות תוך שילוב של מתיחות סטטיות בשגרה שלך.