כיצד עלים ירוקים תורמים לבריאות שלך

אתה בטח יודע שירק כהה ועלים טובים בשבילך. אבל כמה אתה יודע עליהם? האם אתה מודע ליתרונות הרבים שהם מספקים? והאם אתה מבין למה אכילת הירוקים שלך כל כך חשובה? אם אתה קורא את המאמר הזה, זה הימור הוגן שאתה לא אוכל מספיק ירוקים. רוב האנשים לא מצליחים להשיג את הכמות המומלצת של עלים ירוקים מדי יום. למרות שרובנו יודעים שלירקות יש יתרונות בריאותיים רבים, אנחנו עדיין לא מצליחים לצרוך אותם בכמות מספקת. המשך לקרוא כדי לגלות את כל מה שאתה צריך לדעת על המזונות הנפלאים והסופר מזינים האלה.

למה עלי עלים טובים בשבילך

אם אתם מתקשים לשכנע את עצמכם שאתם בהחלט חייבים לאכול יותר ירקות, בואו נסתכל מדוע הם כה חשובים ומועילים. אז, קודם כל, הירוקים הם גבוהים ביותר במגוון של חומרים מזינים שהגוף שלך צריך. בפרט, הירוקים עשירים בויטמינים A ו-C, ברזל, פוליאטים וסידן. כל אבות המזון הללו חיוניים לבריאות טובה ולעתים קרובות הם חסרים בתזונה המודרנית. יתרה מכך, הירוקים הם מקור טוב מאוד לסיבים ודלים בקלוריות. זה הופך אותם למזון אידיאלי עבור אנשים שמנסים לרדת במשקל. עוד נקודה חשובה מאוד היא שהירקות עשירים בנוגדי חמצון. תרכובות אלו עוזרות להילחם ברדיקלים חופשיים מזיקים שעלולים לפגוע בתאים ולהוביל למחלות.

7 יתרונות מדהימים של עלים ירוקים

אם אתה עדיין לא בטוח למה אתה צריך לאכול יותר ירוקים, הנה 7 יתרונות מדהימים של עלים ירוקים. ויטמינים ומינרלים נוספים: ירקות עלים כהים הם אחד המקורות הטובים ביותר לויטמינים ומינרלים. הם עשירים בוויטמין A, חומצה פולית, ברזל, סידן ומגנזיום. - סיכון מופחת למחלות לב: מחקרים רבים הראו כי צריכה של ירקות עלים ירוקים קשורה לסיכון מופחת למחלות לב. ראייה משופרת, מחסור בוויטמין A נקשר לסיכון מוגבר למחלות עיניים. שינה טובה יותר, הגוף משתמש בטריפטופן, חומצת אמינו הנמצאת במזונות עתירי ויטמין A, לייצור סרוטונין. סרוטונין הוא נוירוטרנסמיטר שעוזר לווסת את השינה ואת מצב הרוח. מערכת חיסון חזקה יותר: הברזל והסידן המצויים בירוקים חיוניים לדם בריא. תוחלת חיים ארוכה יותר, מחקרים מראים שתזונה עשירה בנוגדי חמצון עשויה להאריך את תוחלת החיים. מניעת סרטן, תכולת ויטמין A הגבוהה בירוקים מסייעת במניעת סרטן של מערכת העיכול, כגון סרטן הלבלב וסרטן המעי הגס.

כמה ירוק עלים כדאי לאכול?

אם אתה רוצה למקסם את היתרונות הבריאותיים של הירוקים, אתה צריך לצרוך מספיק מהם. למרבה הצער, רוב האנשים לא אוכלים מספיק ירוקים כדי לקצור את מלוא התמורה. הצריכה היומית המומלצת (RDI) של ירקות היא 2 כוסות ירקות עלים ירוקים, כוס אחת של ירקות אחרים וכוס פרי. מספיקה כוס ירקות אחת כדי לספק לך כמעט את כל הויטמינים והמינרלים שאתה צריך ביום. כלל אצבע טוב הוא לכלול לפחות מנה אחת של ירקות בכל ארוחה. אם אתה מתקשה לאכול מספיק ירוקים, נסה להוסיף אותם לסלט או לשייקים, להוסיף חופנים למרקים ותבשילים, או לכלול אותם במוקפצים ובארוחות אחרות בסיר אחד. עצה אחרונה: אם אתם מנסים לאכול יותר ירקות, הימנעו מקניית ירקות משומרים. לעתים קרובות הם אינם מזינים במיוחד ומכילים מעט מאוד ברזל.

3 דרכים לשלב יותר עלים ירוקים בתזונה שלך

אם אתה רוצה לשפר את הבריאות שלך על ידי אכילת יותר ירוקים, אלו הן הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת. - אכלו תזונה מאוזנת: זה לא מספיק רק להוסיף עוד ירקות לתזונה שלכם. אתה גם צריך לוודא שאתה צורך תזונה מאוזנת עם כל אבות המזון החיוניים. אכלו יותר סיבים, סיבים חיוניים לבריאות טובה, והירקות הם אחד המקורות הטובים ביותר לסיבים. אכל יותר ירקות באופן כללי הכללת יותר ירקות בתזונה שלך היא אסטרטגיה טובה לשיפור הבריאות שלך.

שורה תחתונה

הירוקים הם אחד המאכלים המזינים ביותר בעולם. הם עשירים להפליא בויטמינים ומינרלים, והם מכילים גם הרבה סיבים. אכילת יותר ירוקים היא אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות לבריאות שלך. אם אתה רוצה לקצור את מלוא הפירות של הירוקים, הקפד לאכול מספיק מהם. אם אתה רוצה למקסם את היתרונות הבריאותיים של הירוקים, אתה צריך לצרוך מספיק מהם. למרבה הצער, רוב האנשים לא אוכלים מספיק ירוקים כדי לקצור את מלוא התמורה. הקפד לאכול תזונה מאוזנת, לאכול יותר סיבים, ולכלול יותר ירקות בתזונה שלך כדי לאפשר לך לשפר את הבריאות והרווחה שלך.