ויטמינים לתמיכה במערכת החיסון שלך

כאשר מזג האוויר הופך קריר, המערכת החיסונית שלך סופגת מכה. אתה רגיש יותר להידבקות בהצטננות ושפעת, ואתה גם בסיכון לפתח מצבים כרוניים כמו אסטמה, דלקת פרקים וסוכרת. מחסור בוויטמין יכול גם להשאיר אותך רגיש יותר למחלות. אם יש לך מערכת חיסונית מוחלשת ואתה מודאג מלהידבק באג בחורף הזה, המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד לשפר את המערכת החיסונית שלך עם ויטמינים.

ויטמין סי

מעבר למלחמה בהצטננות, ויטמין C משרת תפקודים רבים אחרים בגוף, כגון עוזר להגביר את ייצור הקולגן, סיוע בספיגת ברזל ושיפור תפקוד מערכת החיסון. ישנן מספר דרכים להשיג יותר ויטמין C בתזונה שלך - כמה מהמקורות הטובים ביותר כוללים פלפלים, פירות הדר, ברוקולי, קיווי, תותים ופפאיה. אם אתה נוטל תוספי ויטמין C, כוון ל-1000 מיליגרם ליום. ויטמין C עשוי לסייע בחיזוק המערכת החיסונית שלך, אך חשוב לציין שהוא לא ירפא מחלה קיימת. אם אתה כבר חולה, ויטמין C עשוי לעזור לקצר את משך המחלה שלך, אבל זה לא יעזור לך להשתפר מהר יותר.

ויטמין

ויטמין A הוא רכיב תזונתי מפתח שעוזר לשמור על בריאות העיניים, העור והמערכת החיסונית שלך. בעוד שאתה יכול לקבל ויטמין A ממגוון מזונות, כגון ברוקולי, גזר ודלעת, גזר מכיל את הכמות הגבוהה ביותר של ויטמין A ותפוז נותן לך כשליש מהצריכה היומית המומלצת שלך. דרך נוספת להגדיל את ויטמין A בתזונה שלך היא על ידי נטילת תוסף יומי, מומחים ממליצים על 400 עד 800 IU של ויטמין A ליום

ויטמין E

ויטמין E הוא נוגד חמצון רב עוצמה המגן על התאים שלך מפני נזקי DNA, שעלולים להשאיר אותך פגיע לפתח סוגים מסוימים של סרטן. ויטמין זה גם עוזר להגביר את המערכת החיסונית שלך על ידי שמירה על בריאות תאי הדם האדומים שלך, מה שמקל על תאי החיסון שלך לבצע את עבודתם. ויטמין E מגיע בצורות טבעיות וסינטטיות מחקר מראה שהגרסה הסינתטית מספקת את אותם היתרונות כמו ויטמין E טבעי. אתה יכול לקבל ויטמין זה במגוון דרכים, כמה מהמקורות הטובים ביותר כוללים גרעיני חמניות, שקדים, אבוקדו וזיתים .

ויטמינים מקבוצת B

ויטמיני B חשובים לתפקודים רבים בגוף, כגון ייצור אנרגיה ובריאות מערכת העצבים. כאשר אינך מקבל מספיק ויטמיני B, אתה נמצא בסיכון לפתח מצבים כמו נדודי שינה, חרדה ודיכאון. לקבוצה זו של ויטמינים תפקיד גם בשמירה על מערכת חיסון בריאה. כמה מהמקורות הטובים ביותר כוללים דגים, דגנים מלאים, שעועית וברוקולי. אם אתה נוטל תוסף ויטמין B קומפלקס יומי, תקבל תערובת של 8 ויטמיני B, כולל ויטמין B6 וויטמין B12. בעוד ויטמין B12 הוא ויטמין B היחיד החיוני למערכת החיסון, האחרים עוזרים לאזן את ההשפעות של עודף ויטמין B12 בגוף.

טיפים לשיפור המערכת החיסונית שלך עם ויטמינים

ישנן דרכים רבות לשפר את המערכת החיסונית שלך באמצעות ויטמינים. לדוגמה, שקדים עשירים בויטמין E ומגנזיום, החשובים למערכת חיסונית חזקה. אתה יכול גם להוסיף ויטמין C לתזונה שלך, כמו דרך תפוזים ופלפלים. הקפידו לאכול הרבה מזונות עשירים בוויטמין A, כגון גזר, דלעת ובטטה. אתה יכול גם לקבל ויטמיני B על ידי אכילת שעועית ודגנים מלאים. מעבר לכך, ישנן דרכים נוספות לחזק את מערכת החיסון באמצעות ויטמינים. לדוגמה, שינה מספקת, ניהול רמות הלחץ שלך ופעילות גופנית מרובה יכולים לעזור לך להדוף מחלות. אתה יכול גם להגן על עצמך מפני חיידקים על ידי שטיפת ידיים לעתים קרובות, הימנעות מלגעת בפנים שלך והימנעות מלגעת בעגלות מכולת.

אָבָץ

אבץ הוא מינרל שאנשים רבים לא מקבלים מספיק ממנו, מה שעלול להשאיר אותך פגיע למחלות. מינרל חשוב זה עוזר למערכת החיסונית שלך להילחם בהצטננות ושפעת, כמו גם במצבים אחרים כגון אלרגיות, אסטמה ודלקת פרקים. אבץ יכול להיות קל יותר להשיג במהלך חודשי החורף, שכן זרעי דלעת הם אחד המקורות הטובים ביותר של חומר מזין זה. אתה יכול גם להשיג אבץ משומשום, גרעיני חמניות, שקדים, קשיו, דגנים מלאים, שעועית ואגוזי פקאן. אם אתה נוטל תוסף אבץ יומי, כוון ל-15 עד 25 מיליגרם ליום. מעבר לאכילת תזונה בריאה, ישנן דרכים נוספות לשפר את המערכת החיסונית באמצעות ויטמינים. לדוגמה, שינה מספקת, ניהול רמות הלחץ שלך ופעילות גופנית מרובה יכולים לעזור לך להדוף מחלות.

סיכום

המערכת החיסונית שלך אחראית למלחמה במחלות, כמו שפעת והצטננות, ולכן חשוב לטפל בה. אכילת תזונה בריאה היא אחת הדרכים לחזק את המערכת החיסונית שלך, אבל נטילת ויטמינים היא עוד דרך מצוינת לעזור להדוף חיידקים. ישנן דרכים רבות לשפר את המערכת החיסונית באמצעות ויטמינים, מאכילת תזונה מאוזנת ועד שינה מספקת ופעילות גופנית. עם כמה שינויים באורח החיים ובעזרת תוספי מזון, אתה יכול לשמור על מערכת החיסון שלך חזקה כל השנה.