דאגות בריאותיות נפוצות לנשים

גיל הביניים עשוי להיראות כמו זמן מאושר להתמסד ולהתמקד במשפחה, בחברים ובתחביבים. אבל זה גם העשור שבו הגוף שלך עובר שינויים גדולים ולא רק אלה שאתה רואה במראה. אם אתה מעל גיל 40, סביר להניח שתבחין שהשיער שלך מתחיל לסגת, העור שלך נהיה כתמים יותר ואקנה מופיע לעתים קרובות יותר, אתה מתקשה לעמוד בקצב הילדים (או הנכדים), ואפילו משהו קטן כמו התעטשות גורם לך להרגיש זקן! יש כמה דברים נהדרים בהגעה לאבן דרך זו. אתה מכיר את עצמך טוב יותר מאי פעם, אתה בטוח כלכלית ברוב המקרים, ואולי הכי חשוב שיש לך יותר שליטה על החיים שלך.

ניהול משקל

אם אתם מעל גיל 40, בטח שמתם לב שנעשה קשה יותר לשמור על משקל תקין. זה גדול מכיוון שכאשר אתה מתחיל בגיל, אתה מתחיל לאבד מסת שריר. הסיבה לכך היא שחילוף החומרים שלך מאט ככל שאתה מתבגר, כלומר הגוף שלך צריך לשרוף פחות קלוריות. כתוצאה מכך, תצטרך לצמצם את גודל המנות ולהגביר את הפעילות הגופנית שלך כדי להימנע מעלייה במשקל. אם אתה מתקשה לעמוד ביעדים שלך, שקול להתייעץ עם תזונאי. הם יכולים לעזור לך לפתח תוכנית אכילה בריאה המתאימה לאורח החיים שלך. כמו כן, עליך לוודא שאינך נוטל תרופות שעלולות לגרום לעלייה במשקל. אם אתה כבר סובל מעודף משקל, עליך לנקוט בפעולה לפני שתגיע לגיל העמידה. זה העשור שבו מתחילות להופיע לעתים קרובות בעיות בריאות הקשורות לעודף משקל. אם אתה נאבק במשקל שלך, נסה לעקוב אחר הקלוריות שלך ולהתאמן יותר.

פעילות גופנית ותנועה

ככל שאתה מתבגר, אתה מאבד מסת שריר מהר יותר מאשר כשהיית צעיר יותר. זו הסיבה שבוודאי תשים לב שאינך מסוגל להתאושש מהר אחרי אימון כמו פעם. כדי לנטרל זאת, תצטרך להגביר את עוצמת האימונים שלך או את משך הזמן שאתה מבלה בפעילות גופנית. תלונה שכיחה נוספת בקרב נשים מעל גיל 40 היא אובדן הגמישות. זה נגרם על ידי התקשות של המפרקים וירידה בטווח התנועה של עמוד השדרה שלך. כדי לנטרל זאת, נסה למתוח לעתים קרובות יותר ולקחת את משטר המתיחה שלך לשלב הבא. אימון התנגדות הוא גם דרך מצוינת לשמור על הכוח שלך ולהימנע מפציעות בעת פעילות גופנית.

אובדן ראייה בימי הביניים

בטח תשימו לב שנעשה קשה יותר לקרוא את האותיות הקטנות ולבצע משימות תקריב כמו איפור. הסיבה לכך היא שהעיניים שלך מתחילות לאבד מסת שריר עם הגיל, מה שאומר שהן לא נפתחות לרווחה או מתמקדות כמו פעם. כדי לנטרל זאת, ודא שאתה מרכיב את המשקפיים או עדשות המגע כפי שנקבע על ידי רופא העיניים שלך ובדוק את עיניך כל שנתיים. אתה צריך גם לוודא שאתה עושה תרגילי עיניים. אם אתה חווה אובדן ראייה פתאומי או שאתה רואה הבזקים או צפים בשדה הראייה שלך, התקשר לרופא שלך מיד. אלה יכולים להיות סימנים לבעיית עיניים קרובה או שבץ.

אובדן שמיעה באמצע החיים

אם אתה מתקשה לשמוע את בן/בת הזוג או את ילדיך לעתים קרובות, ייתכן שאתה מפתח בעיות שמיעה. זה נפוץ במיוחד בקרב נשים מעל גיל 40 בגלל שינויים הורמונליים והעובדה שרוב הנשים נוטות להיות במצב בריאותי טוב יותר מגברים בני אותו גיל. כדי לנטרל זאת, עליך לבצע בדיקת שמיעה ולהשתמש במכשירי שמיעה אם אתה זקוק להם. נסו להימנע מסביבות רועשות, חבשו אטמי אוזניים כשתוכלו וקחו הפסקות תכופות ממשימות שמיעה כדי לתת לאוזניים שלכם מנוחה.

דאגות שרירים ושלד

ככל שתזדקן, סביר להניח שתבחין שהמפרקים שלך כואבים ונוקשים יותר ממה שהיו פעם. זהו סימן לאוסטאוארתריטיס, השכיח במיוחד בקרב נשים מעל גיל 40 בגלל שינויים הורמונליים וירידה בייצור האסטרוגן. כדי לנטרל זאת, נסו להימנע ממשימות שמפעילות לחץ על המפרקים שלכם ותתעמלו לעיתים קרובות. אם יש לך כאבי ברכיים או ירכיים, שאל את הרופא שלך לגבי תמיכה בברכיים או ירכיים בעלות מרשם. אתה יכול גם לנסות לחזק את השרירים שלך עם אימוני התנגדות.

בעיות עיכול

ככל שאתה מתבגר, סביר יותר שתחווה בעיות עיכול כמו נפיחות, ריפלוקס חומצי ועצירות. הסיבה לכך היא שאתה כנראה לוקח יותר תרופות ממה שהיית רגיל, ותרופות מסוימות עלולות לגרום לבעיות במערכת העיכול. כדי לנטרל זאת, נסה לאכול ארוחות קטנות יותר בתדירות גבוהה יותר, לוודא שאתה נוטל את התרופות שלך עם האוכל, ולאמץ אורח חיים בריא יותר. אתה צריך גם לוודא שאתה שותה הרבה מים ואוכל הרבה מזונות עשירים בסיבים כדי להישאר סדיר.

סיכום

ככל שאתה מתקרב לגיל העמידה, אתה עשוי להבחין שהגוף שלך משתנה בדרכים שלא ציפית. הסיבה לכך היא שחילוף החומרים שלך מאט ככל שאתה מתבגר, מה שאומר שהוא צריך לשרוף פחות קלוריות ומקשה על שמירה על משקל תקין. אתה צריך גם לוודא שאתה מתאמן באופן קבוע ואוכל תזונה בריאה כדי להישאר בריא ככל שאתה מתבגר.