גילוי מוקדם וניהול סרטן השד

כאישה בשנות ה-40 לחייה, את עשויה לחשוב שסרטן השד הוא משהו שקורה רק לאנשים אחרים. אחרי הכל, זה גיל שבו סביר יותר שתטפל בילדים שלך מאשר יש לך ילדים משלך. בנוסף, המנהיגים של כל אותם ארגוני צדקה שאתה תומכת בהם בלב שלם עשו עניין כל כך גדול מגילוי מוקדם, עד שזה מרגיש שחלות בסרטן השד חייבת להיות משהו שכמעט אף פעם לא קורה לנשים בשנות ה-40 לחייהן. ישנן סיבות רבות לכך שנשים מבוגרות לא שומעות כל כך הרבה על סרטן השד כמו נשים צעירות יותר. התשובה הברורה ביותר היא שפשוט יש יותר צעירים ממבוגרים ולכן יותר נשים צעירות חולות בסרטן השד בהשוואה לנשים מבוגרות. סיבה גדולה עוד יותר היא שרוב הארגונים וארגוני הצדקה מתמקדים בהעלאת המודעות בקרב נשים צעירות יותר כדי שיוכלו לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי, בעוד שלא רבים מתמקדים בהגברת המודעות בקרב נשים מבוגרות הזקוקות לא פחות לעזרה בהימנעות או בזיהוי האזהרה. סימנים לסרטן השד בשלב מוקדם יותר.

מדוע יותר נשים חולות בסרטן השד בשנות ה-40 לחייהן?

אנחנו לא בדיוק בטוחים למה זה קורה, אבל יש כמה הסברים אפשריים. אפשרות אחת היא שרופאים שיפרו את יכולתם לזהות ולאבחן סרטן השד, ולכן מתגלים מקרים רבים נוספים. הסבר נוסף הוא שמספר הנשים המאובחנות עם סרטן השד עולה, אם כי המחקר לא הצליח לאתר את הסיבה מאחורי העלייה הזו. הסבר שלישי הוא שנשים חיות יותר ולכן מבלות זמן רב יותר בסיכון לפתח סרטן שד.

חשיבות הגילוי המוקדם

גילוי מוקדם הוא המפתח להישרדות מסרטן השד, לא משנה באיזה גיל אתה כאשר אתה מאובחן. בשנות ה-40 שלך, אתה צריך להיות ערני במיוחד לגבי הגוף שלך. היזהרו אחר שינויים חריגים כמו עיבוי, גושים או גומות בעור. אתה גם צריך להיות מודע במיוחד לכל שינוי בצורת החזה שלך, גודל או מרקם. אם אתה מבחין באחד מהשינויים האלה בשדיים שלך, אתה צריך לראות את הרופא שלך מיד. גילוי מוקדם הוא הדרך הטובה ביותר להקטין את הסיכוי להתפשטות סרטן השד ולגרום לנזק חמור. נשים בשנות ה-40 לחייהן שאובחנו כחולות בסרטן השד יכולות לעיתים קרובות לטפל בסרטן באמצעות כריתת גוש וטיפול בהקרנות, שאינם מצריכים הסרת השדיים. ככל שתחטפי סרטן השד מוקדם יותר, הטיפול שלך יהיה פחות אגרסיבי. במקרים רבים, סרטן השד בנשים מעל גיל 40 ניתן לטיפול וניתן לריפוי, אך רק אם הוא מאובחן מוקדם מספיק.

מה המשמעות של אבחנה עבורך?

אם אובחנת כחולה בסרטן השד, זה לא אומר שתמותי ממנו או שלעולם לא תוכלי להביא ילדים לעולם. זה אומר שיש לך סוג אגרסיבי של סרטן שהתפשט לרקמות שמסביב, בלוטות הלימפה או איברים מרוחקים. סוג הסרטן שיש לך יהיה תלוי במספר גורמים, כולל גילך והאם יש לך היסטוריה של סרטן שד במשפחתך. בעוד שקיימים סוגים רבים ושונים של סרטן השד, הנפוצים ביותר הם קרצינומה דוקטלי, שצומחת בצינורות החלב, וקרצינומה לוברית, הגדלה באונות.

מה אתה יכול לעשות כדי להגן על עצמך?

אם את בשנות ה-40 לחייך, את צריכה לחשוב על נקיטת צעדים נוספים כדי להגן על עצמך מפני סרטן השד. התחל בתזמון ממוגרפיה שנתית כדי לקבל סקירה כללית של בריאות השד הנוכחית שלך. אם אתה מבחין בשינויים כלשהם בשד שלך, הקפד לספר לרופא שלך מיד. דרכים אחרות להקדים את סרטן השד כוללות:

- שמירה על משקל תקין: עודף משקל או השמנת יתר הם גורם סיכון לסרטן השד, ולכן שמירה על משקל תקין יכולה לעזור להפחית את הסיכון.

- פעילות גופנית באופן קבוע: פעילות גופנית לא רק עוזרת לך להישאר רזה, אלא שהיא גם מפחיתה את הסיכון למחלות רבות, כולל סרטן השד.

- הגבלת אלכוהול: שתייה מרובה של אלכוהול מעלה את הסיכון לסוגי סרטן מסוימים, כולל סרטן השד.

- אכילת תזונה בריאה: אכילה בריאה מפחיתה את הסיכון למחלות רבות, כולל סרטן השד.

סיכום

סרטן השד אצל נשים מעל גיל 40 הופך נפוץ יותר ויותר. זה נובע ממגוון גורמים שקורים בגוף שלך כרגע. ישנן סיבות רבות לכך שנשים מבוגרות לא שומעות כל כך הרבה על סרטן השד כמו נשים צעירות יותר. התשובה הברורה ביותר היא שפשוט יש יותר צעירים ממבוגרים ולכן יותר נשים צעירות חולות בסרטן השד בהשוואה לנשים מבוגרות. סיבה גדולה עוד יותר היא שרוב הארגונים וארגוני הצדקה מתמקדים בהעלאת המודעות בקרב נשים צעירות יותר כדי שיוכלו לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי, בעוד שלא רבים מתמקדים בהגברת המודעות בקרב נשים מבוגרות הזקוקות לא פחות לעזרה בהימנעות או בזיהוי האזהרה. סימנים לסרטן השד בשלב מוקדם יותר.