גורמי סיכון של סוכרת בנשים

לנשים יש אתגרים ייחודיים בכל הנוגע לניהול הסוכרת שלהן. החל מאתגרים לוגיסטיים כמו מציאת שירותים והתלבשות מתאימה, ועד לאתגרים פיזיולוגיים כמו מחזורי מחזור והריון, נשים עם סוכרת מתמודדות עם מכשולים שונים מאשר גברים. אם את אישה עם סוכרת, השיקולים המיוחדים הנלווים למין שלך לא אומר שאת לא יכולה לנהל את המחלה שלך בהצלחה כמו גברים. יש כמה הבדלים עיקריים באופן שבו נשים עם סוכרת מנהלות את מצבן שעליכם לדעת עליהם. למרבה המזל, על ידי התחמשות במידע ובכלים הנכונים, תוכל לייעל את בריאותך ולהשיג תוצאות טובות יותר באופן כללי.

מחזור וסת וניהול סוכרת

בעוד שהמחזור החודשי זה לא משפיע על ניהול הסוכרת שלך, זה יכול להשפיע על הרגלי החיים שיכולים להיות בעלי השפעות חיוביות על רמות הגלוקוז שלך. לדוגמה, מחקר הראה שהסיכון של אישה לפתח סוכרת מופחת אם היא מקפידה על תזונה בריאה ומתעמלת באופן קבוע בשלבים שלפני הווסת והמחזור. עבור נשים הנוטלות אינסולין, המחזור החודשי עשוי להכתיב אם אתה לוקח את האינסולין בזמן ואת כמות האינסולין שאתה צריך בכל יום. לדוגמה, אם אתה חווה שינוי משמעותי ברמות הסוכר בדם (כלומר אם רמת הסוכר בדם גבוהה מדי או נמוכה מדי), ייתכן שיהיה עליך להתאים את מינון האינסולין כדי להתאים לשינוי בהורמונים.

טיפול בהריון וסוכרת

אם אתה בהריון, עליך לדון בתוכנית לניהול סוכרת שלך עם הרופא שלך. הריון הוא זמן בסיכון גבוה עבור נשים עם סוכרת, שכן העובר דורש הרבה גלוקוז. אישה עם סוכרת צריכה להגביר את ייצור האינסולין שלה, לנקוט בצעדים נוספים כדי לשמור על רמות הסוכר בדמה בשליטה ולהיות מודעת יותר לבריאותה הכללית. ישנם כמה צעדים נוספים שנשים הרות עם סוכרת חייבות לנקוט כדי לשמור על רמת הסוכר בדם ברמות מקובלות. זה כולל אכילה קבועה ובלוח זמנים, מנוחה רבה ופעילות גופנית באופן קבוע. כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את רמת הסוכר בדם באופן קבוע ולקחת את הכמות הנכונה של אינסולין בהתאם לתוצאות. מומלץ לבדוק את רמות הסוכר בדם בתדירות גבוהה מהרגיל, בין 6 ל-10 פעמים ביום.

מתלבשים להצלחה

ישנם כמה שיקולי ארונות שנשים צריכות לזכור כאשר יש להן סוכרת. בדים מסוימים (כגון משי, צמר וגומי ספוג) יכולים להעלות את רמת הסוכר בדם מכיוון שהם איטיים להתייבש ושומרים על לחות, מה שעלול להוביל לצמיחת חיידקים ולגירוי בעור. מצד שני, בדים סינתטיים נוטים להתייבש במהירות ובסבירות נמוכה יותר לגרום לבעיות עור. ודא שהנעליים שלך מתאימות כמו שצריך ובעלות אחיזה טובה. אם אתה משתמש במשאבת אינסולין, תצטרך ללבוש בגדים שקל לגשת אליהם.

מציאת חדר אמבטיה כאשר יש לך סוכרת

אם אתה נמצא במקום לא מוכר, אתה יכול להכין את עצמך למציאת חדר אמבטיה על ידי נשיאת ערכת חירום לסוכרת. ערכה זו צריכה לכלול ציוד לבדיקת סוכר בדם, מד סוכר בדם, אינסולין, מזרקים, חטיפים, מים וכל דבר אחר שתזדקק לו. מומלץ לשמור את אספקת הסוכרת שלך איתך בכל עת. אם אתה נמצא במקום (כמו מסעדה) שלא מאפשר לך לשמור את הציוד שלך איתך, שאל את המארח או המנהל אם אתה יכול לאחסן אותם בחדר האחורי שלהם. אם אתה משתמש במשאבת אינסולין ואתה מודאג לגבי שמירת ההגדרה בסוד, יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להימנע מהפניית תשומת לב לעצמך. לדוגמה, אתה יכול לשים את המשאבה שלך בקליפס חגורת המותן או נרתיק בצד הרגל.

ניהול רמת הסוכר בדם בעמידה

עמידה יכולה להיות קשה כאשר יש לך סוכרת, אבל חשוב לדעת שהחדשות הטובות הן שאתה יכול להתמודד עם זה. להלן מספר טיפים שיעזרו לכם לנהל את רמת הסוכר בדם בעמידה: - קח הפסקה: בעת ניהול רמת הסוכר בדם בעמידה, חשוב לעשות הפסקה כל 30 דקות. קח הפסקה של 5 דקות כדי לבדוק את רמת הסוכר בדם ולשנות את הגדרות האינסולין שלך במידת הצורך. - אכלו באופן קבוע: כאשר אתם מנהלים את רמת הסוכר בדם בעמידה, הקפידו לאכול באופן קבוע. אכילה קבועה עוזרת לשמור על רמת הסוכר בדם שלך מירידה מדי. - בדוק את רמת הסוכר בדם בתדירות גבוהה יותר: בעת ניהול רמת הסוכר בדם בעמידה, עליך לבדוק את רמת הסוכר בדם לעתים קרובות יותר. הקפד לבדוק את רמת הסוכר בדם לפחות 6 פעמים ביום. - הישארו לחות: בעת ניהול רמת הסוכר בדם בעמידה, הקפידו לשמור על לחות, שכן התייבשות עלולה להוביל לירידה ברמות הסוכר בדם.

מסכם את זה

לנשים יש אתגרים ייחודיים בכל הנוגע לניהול הסוכרת שלהן. מאתגרים לוגיסטיים כמו מציאת שירותים ועד לאתגרים פיזיולוגיים כמו מחזורי מחזור והריון, נשים עם סוכרת מתמודדות עם מכשולים שונים מאשר גברים. אם את אישה עם סוכרת, השיקולים המיוחדים הנלווים למין שלך לא אומר שאת לא יכולה לנהל את המחלה שלך בהצלחה כמו גברים. על ידי התחמשות במידע ובכלים הנכונים, תוכל לייעל את בריאותך ולהשיג תוצאות טובות יותר באופן כללי. אבל עם המידע הנכון, נשים יכולות לנהל בהצלחה את הסוכרת שלהן.