מה מניע סוגים שונים של סאונה?

סאונה היא פעילות מסורתית שראשיתה אלפי שנים. הוא משמש כבריחה מהעולם האמיתי, כדי לנקות את גופנו מרעלים ומתח. סאונה היא חדר מבודד עם לחות וחום גבוהים שניתן לעשותו כיחידה עצמאית או בחדר נפרד המכונה בקתת סאונה. במאמר זה, נבחן סוגים שונים של סאונה הקיימים בשוק ומה מניע אותם.

סאונה אינפרא אדום

זהו סוג הסאונה הנפוץ ביותר. הוא משתמש בכוח של אור אינפרא אדום כדי להשיג את רמת הטמפרטורה הרצויה. אור זה מוחזר מהקירות בתוך הסאונה מה שיוצר אפקט חם. היתרון העיקרי של סאונת אינפרא אדום הוא שניתן להשתמש בה בכל חדר, ללא צורך ביצירת שטח נוסף. זה מאוד קל לשימוש והוא אופציה טובה למתחילים. בשל העובדה שניתן להתאים את הטמפרטורה, ניתן להשתמש בה בכל עת של השנה, גם במהלך החורף. בניגוד לסוגים אחרים של סאונה, זו אינה דורשת תחזוקה רבה. בנוסף, לסאונות אינפרא אדום יש את היכולת לחדור לשומן ולשרירים, מה שהופך אותן לאופציה מצוינת לניקוי רעלים.

סאונה אינפרא אדום רחוק

סאונה זו מבוססת על אותו עיקרון כמו סאונה אינפרא אדום. ההבדל העיקרי הוא שהוא מבוסס על אור אינפרא אדום בינוני, אשר נספג ברמה הרבה יותר עמוקה. בשל כך, סאונות אינפרא אדום רחוקות יכולות להגיע לטמפרטורה גבוהה יותר וליצור אפקט ניקוי רעלים עמוק יותר. ההבדל העיקרי בין שתי הסאונות הללו הוא שלסאונה אינפרא אדום רחוק לוקח יותר זמן להתחמם. ברגע שמגיעים לטמפרטורה, היא נשמרת לפרק זמן ארוך יותר. בשל אורך הגל הנמוך יותר של אור אינפרא אדום, סאונה אינפרא אדום רחוק יכולה לסייע בשיפור זרימת הדם וזרימת החמצן לתאים. זה יכול גם לסייע בהפחתת מתח ובהירות נפשית.

סאונה במיקרוגל

כמו סאונות אינפרא אדום, אלו פועלות על ידי חימום האוויר בתוך החדר בעזרת מיקרוגלים. סאונה מסוג זה מיועדת למי שרוצה להשתמש בה בחלל קטן יותר או לפרק זמן קצר יותר. מכיוון שסאונות אלו משתמשות באנרגיית מיקרוגל, הן מיועדות לשימוש פנימי בלבד. בשל אנרגיית המיקרוגל המשמשת, הוא אינו יעיל כמו סאונות אינפרא אדום בכל הנוגע לניקוי רעלים. זה גם יכול להשאיר אותך מיובש ומיובש. סאונות מיקרוגל הן אופציה טובה למי שמחפש להשתמש בסאונה רק מדי פעם. הן זולות יותר מסאונות אינפרא אדום ואינן דורשות תחזוקה רבה.

סאונת אדים

סאונות אדים משתמשות במים כדי ליצור את הטמפרטורה הרצויה, אך הן משתמשות בה בשיטה אחרת. בסאונות אדים מחממים את המים תחילה ולאחר מכן הם מומרים לאדים. סאונת אדים יוצרת רמת לחות גבוהה, מה שטוב לעור ולמערכת הנשימה. זה נהדר עבור אנשים הסובלים מאלרגיות או שיעול. בשל רמת הלחות הגבוהה, רצוי להשתמש בסאונת אדים למשך 10 עד 15 דקות בלבד, מכיוון שהיא עלולה להוביל להתייבשות. סאונות אדים מומלצות בדרך כלל לאנשים עם בעיות עור, כגון פסוריאזיס או אקזמה. סאונות אדים הן הטובות ביותר להרפיה ולניקוי רעלים של העור ושל מערכת הנשימה.

סאונה ביו-ניקוי

סאונה מסוג זה מחממת את האוויר בעזרת מנורת אינפרא אדום ומסנן סיבי פחמן. מנורת האינפרא אדום מחממת את מסנן סיבי הפחמן, המעביר את החום לאוויר בתוך הסאונה. מסנן סיבי הפחמן מסייע בסינון הלכלוכים מהאוויר, מה שהופך אותו לאופציה מצוינת עבור אלו הסובלים מאלרגיות. סאונה לניקוי ביו היא אפשרות מצוינת לחוויה מרגיעה. זה גם מסייע בחיזוק המערכת החיסונית ושיפור זרימת הדם. סאונות לניקוי ביולוגי הן הטובות ביותר עבור אנשים שיש להם רגישות מסוימת לחום ומעדיפים טמפרטורה נמוכה יותר. סוג זה של סאונה קל מאוד לשימוש והוא טוב לאנשים בכל הגילאים.

מה ההבדל בין סאונות אינפרא אדום, אינפרא אדום רחוק ומיקרוגל?

כל סוגי הסאונות הללו משתמשים באור אינפרא אדום כדי ליצור חום בתוך החדר. ההבדל העיקרי ביניהם הוא אורך הגל של האור ועד כמה הוא חודר לתוך הגוף. סאונות אינפרא אדום משתמשות באורך גל קצר של אור שהאור שלו חודר רק כמה סנטימטרים לתוך הגוף ומשמש בעיקר לחימום העור. סאונות אינפרא אדום רחוקות משתמשות באורך גל מעט ארוך יותר של אור החודר כ-2 אינץ' לתוך הגוף ומשמש הן לחימום העור והן לחימום הגוף. סאונות מיקרוגל משתמשות באורך גל ארוך מאוד של אור החודר כמה סנטימטרים לתוך הגוף ומשמש בעיקר לחימום הגוף.

סיכום

בסך הכל, ישנם סוגים שונים של סאונות זמינות שניתן להשתמש בהן כדי לספק חוויה מרגיעה ומנקה. בהתאם לצרכים ולדרישות שלך, אתה יכול לבחור בין סוגים שונים של סאונות, כגון סאונות אינפרא אדום, אינפרא אדום רחוק או מיקרוגל.