מה הולה הופינג עושה בשבילך?

חישוק החולה הפך לטרנד פופולרי למדי בשנים האחרונות. ולמה לא? הופינג הוא אימון מדהים שגורם לך להזיע כמו כל דבר. זה מכוון לכל הגוף שלך ומשפר את שיווי המשקל, הקואורדינציה והגמישות שלך. זה מחדד את הליבה שלך, משפר את היציבה שלך ואפילו מחזק את הגב.

מה זה הולה הופינג?

הולה הופינג הוא תרגיל אירובי הכולל שימוש בחישוק גמיש משוקלל. טרנד ההולה הופ החל לאחר פרסום סרטון האימון בשם 'Hula Hoop Girl' של מדריכת הכושר והדוגמנית האוסטרלית ליז מקגי'י. החישוק יכול לשמש לביצוע תרגילי משקל גוף, או שניתן לשקלל אותו על ידי הנפת חפץ כבד יותר בתוכו (כמו חבל או שרשרת משוקללים). הולה הופ שונה ממגמות פעילות גופנית אחרות כמו יוגה אווירית או TRX מכיוון שמדובר בציוד גדול שאתה בעצם מחזיק בידיים שלך. אם אתה רוצה להתחיל בהולה הופ, אל תדאג! זה ממש קל לאסוף. אתה יכול אפילו להכין חישוק משלך באמצעות פיסת בד ארוכה וטבעת.

איך לחשוק הולה?

מכיוון שהולה הופ הוא סוג של פעילות גופנית, אתה צריך לעשות את זה כמו שצריך כדי לקבל את כל היתרונות. כך תעשה את זה: עמוד עם הברכיים כפופות מעט והליבה שלך נמשכת פנימה. וודא שפלג הגוף העליון ישר והכתפיים נשמטות. החזיקו את החישוק בשתי הידיים בערך ברוחב הכתפיים, כשהחישוק בתוך הירכיים. התחל לסובב את החישוק על ידי הזזת הירכיים שלך. ודא שהחישוק לא קרוב מדי למפשעה שלך, מכיוון שזה עלול להיות כואב. לאחר שצברת קצת תאוצה, העלה את החישוק מעל המותניים שלך.

היתרונות של הולה הופ

- זה מחזק את הליבה שלך: הליבה שלך היא החלק החשוב ביותר בגוף שלך. זה כולל את הגב התחתון, שרירי הבטן והשרירים סביב עמוד השדרה. שרירי ליבה חזקים יעזרו לך להישאר בכושר ולהימנע מכאבי גב. Hoola hooping היא דרך מצוינת לחזק את הליבה שלך ולשפר את היציבה שלך.

- זה משפר את היציבה שלך: יציבה לקויה עלולה לגרום לכאבי גב ומפרקים. זה נכון במיוחד למי שיושב ליד שולחן כל היום. חישוק הולה הוא תרגיל נהדר לשיפור היציבה שלך. זה גורם לך לעמוד זקוף, מותח את השרירים ומשפר את זרימת הדם לגוף שלך.

- זה משפר את כוח שרירי הרגליים: חישוק החולה מחייב אותך להשתמש ברגליים. זה מכוון לשרירים סביב הירכיים והשוקיים שלך. שרירי רגליים חזקים חשובים לפעילויות יומיומיות כמו הליכה ועמידה.

- זה משפר את הקואורדינציה שלך: הולה הופינג מאלץ אותך לתאם את תנועת פלג הגוף העליון שלך עם פלג הגוף התחתון. זה משפר את הקואורדינציה שלך שחשובה לפעילויות יומיומיות כמו גם לספורט.

- זה משפר את שיווי המשקל שלך: שרירי ליבה חזקים חשובים לאיזון טוב. חישוק החולה מגביר את כוח הליבה שלך, אשר בתורו עוזר לך לשפר את שיווי המשקל שלך.

- זה שורף קלוריות ושומן: הולה הופינג הוא אימון אירובי ששורף קלוריות. כמות הקלוריות תלויה בעוצמת האימון.

- זו דרך מהנה לשמור על כושר: חישוק הולה היא דרך מצוינת להישאר בכושר. בניגוד לתרגילים משעממים אחרים, חישוק הוא דרך מהנה לחזק את הגוף שלך ולהישאר בריא.

- זה פחות כואב על הברכיים: בניגוד לריצה, הולה הופ לא מפעיל יותר מדי לחץ על מפרקי הברכיים.

איך להפוך את ההולה הופ ליעיל יותר?

הולה הופינג הוא אימון אירובי ושורף קלוריות. עם זאת, אתה יכול לעשות את זה אפילו יותר יעיל על ידי ביצוע זה בצורה הנכונה. הנה כמה טיפים:

- בחרו את החישוק בגודל המתאים: חישוק הולה היא פעילות לילדים ומבוגרים כאחד. עם זאת, גודל החישוק שבו אתה צריך להשתמש תלוי בגיל שלך. ילדים מתחת לגיל 12 צריכים להשתמש בחישוק 6 אינץ' בעוד שבני נוער ומבוגרים צריכים להשתמש בחישוק 8 אינץ'.

- עשה זאת לעתים קרובות: הדרך הטובה ביותר להפוך את ההולה הופ יעיל היא לעשות זאת לעתים קרובות. אתה יכול לעשות את זה לפחות פעמיים בשבוע כדי לראות תוצאות.

- עשה זאת נכון: - ללבוש את הלבוש הנכון: הקפד ללבוש את הלבוש הנכון כדי שלא תפצע את עצמך. לבש בגדים רפויים שאינם מגבילים את התנועה שלך.

טיפים למתחילים ולמקצוענים

אם אתה מתחיל, הולה הופ היא דרך מצוינת להיכנס לכושר. עם זאת, אם אתה רוצה להימנע מפציעה, הקפד לעשות זאת נכון. אם אתה כבר יודע את היסודות, וודא שאתה משתמש בציוד הנכון, בחר את המיקום הנכון והשתמש במוזיקה הנכונה.

סיכום

הולה הופינג הוא תרגיל מדהים שיעזור לך לשמור על כושר, לשפר את היציבה ולחזק את הליבה שלך. זהו תרגיל אירובי שיעזור לך לשרוף קלוריות, לשפר את שיווי המשקל והקואורדינציה שלך ולבנות שרירים וכוח. חישוק החולה גם עוזר לך להישאר בכושר וללא מתח.