מהי שחייה כספורט?

לשחייה כספורט יש כמה סטנדרטים די גבוהים. ספורטאים אלו נדרשים לכמות מסוימת של גמישות, כוח, סיבולת ועוד רק כדי להעפיל לנבחרת. אם אינך משתתף כעת בספורט אחר או בפעילות גופנית על בסיס קבוע, אתה עשוי לחשוב שלהתחיל לשחות כספורט אינו אפשרי. אבל עם צוות ההדרכה והתמיכה המתאים מאחוריך, זה אפשרי! אז איך בעצם שחייה כענף ספורט? המשך לקרוא כדי לגלות עוד.

השחיינים משתפרים כל הזמן

אחד הדברים הטובים ביותר בלהיות שחיין הוא שאתה תמיד משתפר! וזה משהו שלא מוצאים בכל ספורט. שחיינים מתמקדים כל הזמן כיצד הם יכולים לשפר את הצורה שלהם, וכיצד הם יכולים להאיץ במים. השגת שיא אישי מקובל לשחיינים מכיוון שהם תמיד פועלים לקראת הפיכתם לשחיין טוב ומהיר יותר. להיות חלק מצוות שחייה יש יתרונות רבים. תקבל את ההזדמנות להכיר חברים חדשים, לשפר את הכישורים שלך ולקבל משוב על איך אתה יכול להשתפר כשחיין. שחייה היא דרך מצוינת להפיג מתחים ולהכיר חברים חדשים. ישנם סוגים רבים ושונים של שחייה, מתחרות ועד פנאי.

שחייה כאימון אירובי

שחייה היא דרך מצוינת לבנות סיבולת, כמו גם כוח בפלג הגוף העליון והתחתון. זה גם מספק אימון אירובי טוב, שהוא נהדר לירידה במשקל. אם אתם מחפשים לשרוף קלוריות, תרצו לבחור אירוע מוחי שאינו חוזר על עצמו מדי. משיכת פרפר וחזה הם דוגמאות מצוינות לכך. למי שמנסה לרדת במשקל, השבץ הזה אינו מומלץ. במקום זאת, עדיף לבחור בשבץ שחוזר על עצמו יותר כמו סגנון חופשי, גב ו-IM (מדלי בינלאומי). כשזה מגיע לקלוריות שנשרפו לשעה, השחייה מדורגת קרוב לראש הרשימה. מחקר אחד מצא ששחייה יכולה לשרוף עד פי 10 יותר קלוריות מאשר הליכה באותו קצב! שחייה היא גם אימון גוף מלא שמערב את כל השרירים העיקריים, כולל הליבה. זוהי גם פעילות בעלת השפעה נמוכה אשר קלה על המפרקים, מה שהופך אותה למתאימה לאנשים בכל הגילאים והיכולות.

היתרונות של לימוד שחייה כספורט

ישנם יתרונות רבים ללימוד שחייה כספורט. שחיינים ידועים כבעלי בריאות לב וכלי דם מצוינת, כמו גם בחיטוב ובעל הגדרה שרירית יפה. בקיצור, שחיינים בדרך כלל בכושר מצוין! לשחיינים יש לעיתים קרובות גמישות רבה, וזו מיומנות מצוינת שיש. בנוסף, כל השהות במים היא דרך מצוינת להפיג מתחים! אם אתה מחפש ספורט עם סיכון נמוך לפציעות, שקול לשחות. אמנם יש סיכוי קטן לפציעה, אבל זה בדרך כלל אחד מענפי הספורט בסיכון נמוך יותר. בנוסף, זו דרך מצוינת להפיג מתחים ולהתאמן בו זמנית.

החסרונות של לימוד שחייה כספורט

לשחייה כספורט יש כמה חסרונות. ראשית, זה דורש הרבה זמן ומאמץ. יש תרגולים שצריך להשתתף בהם באופן קבוע, וזה בנוסף לשיעורי הבית, הלימוד ושאר הפעילויות שעשויות להיות במקביל. שחיינים צריכים להיות מאוד גמישים, ואין בזה שום דבר רע, אבל להיות גמיש זה משהו שלא בשליטתך. ייתכן שתצטרך להשקיע זמן במציאת דרכים להגביר את הגמישות שלך אם אתה לא גמיש באופן טבעי כמו שחיינים מסוימים עשויים להיות. הפסקה מהשחייה יכולה להיות קשה גם כן. אולי יהיה לך קשה לחזור להרגל, מכיוון שזהו ספורט תובעני מאוד. שחיינים כל הזמן דוחפים את עצמם ותמיד מנסים להשתפר, לא משנה באיזו רמה של הספורט הם עוסקים.

איך להפוך לשחיין כספורט

אם אתה חושב ללמוד שחייה כספורט, יש כמה דברים שתרצה לעשות קודם. ראשית, מומלץ להתחיל בהצטרפות לצוות שחייה פנאי. זה יאפשר לך לפגוש שחיינים אחרים ויעזור לך לקבל תחושה של הספורט. לאחר מכן תוכל לשקול להצטרף לקבוצת שחייה תחרותית, בהתאם למקום שבו אתה נמצא ברמת המיומנות שלך. אתה צריך גם לוודא שיש לך את הציוד הנכון לפני שאתה מתחיל להתאמן עם הצוות שלך. זה כולל בגדי ים, משקפי מגן, נעלי ים, כובע ים ופריטים אחרים שעשויים להיות נחוצים עבור סוג השחייה הספציפי שלך. זכרו ששחייה יכולה להיות ספורט לכל החיים, לכן חשוב שתמיד תדאגו לציוד שלכם.

סיכום

שחייה כספורט היא דרך מצוינת לבנות סיבולת וכוח, כמו גם לשפר את בריאות הלב וכלי הדם שלך. זו גם דרך מצוינת להפיג מתחים ולהתאמן בו זמנית באימון אינטנסיבי. אם אתה מעוניין ללמוד שחייה כספורט, כדאי להתחיל בהצטרפות לצוות שחייה פנאי. משם, אתה יכול לשקול להצטרף גם לקבוצת שחייה תחרותית.